All Products
-
Diego NemerThe quality of the pipes is very good, very nice seamless pipes! -
Ms YuniYou're so kind to provide us so good 304 mirror sheets. We use these plates to make elevators. Thank you!
Keywords [ cold rolled stainless steel coil ] match 147 Products.
Dia 15.5mm Inox Tubing SS Steel Pipe 3 Inch Diameter Stainless Steel Pipe
| Standard: | JIS |
|---|---|
| Type: | Seamless |
| Steel Grade: | 300 Series, 310S, 410, 316L, 316, 410L, 309S, 304, 409L, 904L |
Dia 0.7mm 0.13mm 0.12mm Stainless Scourer Wire AISI410 430
| Standard: | AiSi |
|---|---|
| Grade: | 400 Series |
| Length: | As Your Requirement |
AISI 201 Precision Stainless Steel Strip 0.7*20mm 2B Surface
| Application: | Industrial Use |
|---|---|
| Thickness: | 0.3-20mm, As Required |
| Standard: | ASTM AISI 201 |
Food Grade 6m 304 SS Plate SS 304 2b Finish Stainless Steel Sheet
| Application: | Manufacturing |
|---|---|
| Standard: | JIS |
| Width: | 650-2000mm Or Customized |
S31803 S32750 SS 2507 Super Duplex Tubing SS Steel Pipe 10mm Diameter
| Standard: | ASTM, JIS,AISI,GB,DIN,EN |
|---|---|
| Type: | Seamless |
| Steel Grade: | 200 Series, 2205 |
Pickling Hastelloy C276 Strip ASTM Standard Nickel Alloy Coil
| Type: | Nickel Strip |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Grade: | ASTM Hastelloy C276 |
410 420 430 431 440C 420F 430F SS Wire Rod Cold Drawn SS Spring Wire
| Standard: | AiSi, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | 400 Series |
| Length: | Customzied |
Tisco 304 316 Mild Steel Chequered Plate 6mm Ms Checkered Sheet
| Application: | Food Grade, Machine, Medical, Exterior,Building Kitchen,Food Stuff Ect. |
|---|---|
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
| Width: | 1000mm,1220mm.1500mm |
80mm Thick C276 Tube Hastelloy C22 Pipe 2mm - 500mm Diameter
| Application: | OIL PIPE |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Section Shape: | Round |
304 Half Hard Tempered 2mm Brass Strip 3mm JIS ISO9001 Tisco
| Application: | Container Plate |
|---|---|
| Thickness: | As Required |
| Standard: | JIS,Aisi |

