All Products
-
Diego NemerThe quality of the pipes is very good, very nice seamless pipes! -
Ms YuniYou're so kind to provide us so good 304 mirror sheets. We use these plates to make elevators. Thank you!
Keywords [ cold rolled stainless steel sheet ] match 158 Products.
Cold Drawn Hastelloy C22 Sheet 35mm Haynes 242 Alloy Steel Plate
| Type: | Nickel Plate |
|---|---|
| Application: | Industry, Petrochemical,etc. |
| Grade: | Nickel, 201/202/304 /304L/316/316L321/310s/410/420/430/440/439ect |
IQI TUV 316L Stainless Steel Coil 2b Stainless Steel Surface Finish
| Application: | Elevator/Kitchen/Interior, Exterior,Food Stuff |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-100mm |
| Standard: | ASTM |
GB Standard Hot Rolled Stainless Steel Plate Coil with Widthness of 1219mm
| Company Type: | Storage And Trading |
|---|---|
| Refrigerant: | R23/R404A |
| Manufacture Technology: | Cold / Hot Rolled |
0Cr13 1Cr13 1Cr15 3Cr12 300 Series Stainless Steel Sheet For Construction
| Application: | Construction |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AiSi, DIN, EN, GB, JIS |
| Width: | 1000-2000mm |
DIN1.4003 1.4318 1.4828 Hot Rolled Stainless Steel Plate Galvanized
| Standard: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | 1.4318 1.4402 |
| Type: | Steel Plate, Cold Rolled Steel Sheet |
Regular/Customized Size Hot Rolled Stainless Steel Plate Sheet for Storage And Trading
| Width: | 1000mm-2000mm |
|---|---|
| Item: | ISO9001 Standard |
| Size: | Regular/Customized Size |
Food Grade 6m 304 SS Plate SS 304 2b Finish Stainless Steel Sheet
| Application: | Manufacturing |
|---|---|
| Standard: | JIS |
| Width: | 650-2000mm Or Customized |
AISI Standard Hot Rolled Stainless Steel Plate with R23 Refrigerant and NO.1 Finish
| Lengh: | 2000,2438,3000 |
|---|---|
| Company Type: | Storage And Trading |
| Mill: | TISCO, SKS, BAOXIN, LISCO & Southwest |
ISO9001 Standard Hot Rolled Stainless Steel Plate for R23/R404A and DIN Standard
| Lengh: | 2000,2438,3000 |
|---|---|
| Company Type: | Storage And Trading |
| Finish: | NO.1 |
Hot Rolled ASTM 310S Stainless Steel Pates Sheets 5mm 6mm Thick
| Application: | Construction |
|---|---|
| Thickness: | 0.2~120mm |
| Standard: | ASTM |

