All Products
-
Diego NemerThe quality of the pipes is very good, very nice seamless pipes! -
Ms YuniYou're so kind to provide us so good 304 mirror sheets. We use these plates to make elevators. Thank you!
Keywords [ cold rolled stainless steel sheet ] match 158 Products.
Annealed Stainless Steel Rod Round Bar ASTM 201 Hot Rolled 6mm
| Standard: | ASTM, AiSi, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | 201 |
| Shape: | Round |
1.4301 1.4541 2mm Stainless Steel Wire Roll 0.1mm-0.64mm Gauge
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AiSi, DIN, EN, JIS |
| Length: | Customers' Request |
1mm 2mm Stainless Steel Wire Roll Bright Soft Annealed Rope AISI 304
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AiSi, DIN, EN, JIS |
| Length: | Customers' Request |
TISCO BAOSTEEL Stainless Steel Decorative Sheet 2mm 3mm 4mm Thickness
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM, JIS,AISI,GB,DIN,EN |
| Length: | Available Upon Request, 12m |
Cold Rolled Inconel 600 Coil 625 718 Nickel Alloy Steel Coil
| Type: | Nickel Strip |
|---|---|
| Application: | Industrial Gas |
| Grade: | Inconel 600,718,625 |
S32760 A790 UNS S31803 Super Duplex Stainless Steel Pipe 10mm Od Steel Tube
| Application: | OIL PIPE |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
| Section Shape: | Round |
S31803 Duplex 2205 Round Bar 6K 8K Duplex Stainless Steel Rod
| Standard: | JIS |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Type: | Round |
Zero Cut 16mm Solid Round Bar Din1.1191 Solid Stainless Steel Rod
| Steel Grade: | 304L 316 |
|---|---|
| Standard: | ASTM |
| Technique: | Cold Drawn, Hot Rolled |
AiSi Inox 321 Mirror Polished Stainless Steel Strip 0.2mm Thickness
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | AiSi, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Thickness: | 0.3mm-16mm |
JIS 430 316 Stainless Steel Coil 1mm 2mm 3mm Stainless Steel Hot Rolled Coil
| Thickness: | 1-100 Mm |
|---|---|
| Standard: | JIS |
| Width: | 100mm-2000mm |

