All Products
-
Diego NemerThe quality of the pipes is very good, very nice seamless pipes! -
Ms YuniYou're so kind to provide us so good 304 mirror sheets. We use these plates to make elevators. Thank you!
Keywords [ cold rolled stainless steel sheet ] match 158 Products.
0.3mm Precision Stainless Steel Strip AISI 304 For Industrial Use 1500mm
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | AISI, ASTM |
| Width: | 7mm-1500mm |
Tisco Cold Drawn SS Angle Bar Stainless Steel 304 Mill Finish
| Standard: | AiSi, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Type: | UNEQUAL, Unequal, Equal Or Unequal |
A276 420 SUS420 1.4021 20Cr13 Stainless Steel Piston Rod For Upholstery
| Standard: | JIS |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Type: | Round |
1500mm 440A Stainless Steel Coil Cold Drawn Tisco SS Sheet Coil
| Grade: | 400 Series |
|---|---|
| Standard: | JIS |
| Width: | 25-2500mm Or Customized |
SUS 409 Din1.4301 Stainless Steel Coil Cold Rolled SS 316 Coil
| Application: | Container Plate, Medical Devices, Building Materials |
|---|---|
| Thickness: | As Required, 0.1mm-300mm |
| Standard: | ASTM |
410 Ss Scourer Wire 0.13mm Stainless Steel Wire Roll Hot Rolled
| Standard: | AiSi |
|---|---|
| Grade: | 400 Series |
| Length: | Custom |
430 431 Stainless Steel Strip Coil 2MM ASTM A36 Ss Strip Coil
| Grade: | 400 Series |
|---|---|
| Standard: | JIS |
| Width: | 25-2500mm Or Customized |
1mm 304L Stainless Steel Coil Cold Rolled For Food Vessel
| Application: | Food Vessel, Industry, Construction, Etc |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-20mm |
| Standard: | ASTM |
BA 8K 316 Stainless Steel Square Tube 1220mm OD SS Steel Pipe
| Standard: | ASTM, JIS,AISI,GB,DIN,EN |
|---|---|
| Type: | Seamless/welded |
| Steel Grade: | 300 Series, 304 |
Ns321 N10001 Nitronic 30 Stainless Steel Strip Nitronic Material
| Grade: | Nitronic30 Nitronic32 Nitronic40 Nitronic50 Nitronic60 |
|---|---|
| Standard: | ASTM, JIS,AISI,GB,DIN,EN |
| Length: | Available Upon Request, 12m |

