All Products
-
Diego NemerThe quality of the pipes is very good, very nice seamless pipes! -
Ms YuniYou're so kind to provide us so good 304 mirror sheets. We use these plates to make elevators. Thank you!
Keywords [ cold rolled stainless steel sheet ] match 158 Products.
Tisco 304 316 Mild Steel Chequered Plate 6mm Ms Checkered Sheet
| Application: | Food Grade, Machine, Medical, Exterior,Building Kitchen,Food Stuff Ect. |
|---|---|
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
| Width: | 1000mm,1220mm.1500mm |
ERW 10mm Stainless Steel Pipe 204C2 425M Inox Tube SS Steel Pipe
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Type: | Welded |
| Steel Grade: | 300 Series, 301L, S30815, 301, 304N, 310S, S32305, 410, 204C3, 316Ti, 316L, 441, 316, L4, 420J1, 321, 410S, 410L, 436L, 443, LH, L1, S32304, 314, 347, 430, 309S, 304, 439, 204C2, 425M, 409L, 420J2, 436, 445, 304L, 405, 370, S32101, 904L, 444, 301LN, 305, 4 |
1219mm Widthness Stainless Steel Hot Rolled Steel Plate for from TISCO Mill
| Manufacture Technology: | Cold / Hot Rolled |
|---|---|
| Size: | Regular/Customized Size |
| Refrigerant: | R23/R404A |
ASTMA240 SS C Channel 316 Stainless Steel C Section Lisco Posco
| Standard: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | 321 904, 201/202/304 /304L/316/316L321/310s/410/420/430/440/439ect |
| Shape: | U Channel |
Dia 0.7mm 0.13mm 0.12mm Stainless Scourer Wire AISI410 430
| Standard: | AiSi |
|---|---|
| Grade: | 400 Series |
| Length: | As Your Requirement |
Thick 60mm Nitinol Shape Memory Alloy Sheet 99.6% Titanium Sheet Plate
| Application: | Industry |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled, Cold Rolled / Hot Rolled |
| Grade: | Ti 99.6% |
TC1 TC2 TC3 TC4 Nickel Titanium Alloy Sheet 1000mm-6000mm Length
| Application: | Industry |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled, Cold Rolled / Hot Rolled |
| Grade: | Ti 99.6% |
Gr5 Gr7 Titanium Alloy Sheet ASTM B265 Ti Plate 2.5 Meter Length
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Width: | Less Than 1500mm |
| Length: | Less Than 2500mm |
SGCC SGCD Incoloy 825 Round Bar Boiler Nickel Alloy Steel
| Type: | Steel Plate |
|---|---|
| Application: | Boiler Plate,petrochemical |
| Grade: | SGCC SGCD |
783 718 625 601 600 Nickel Alloy Steel Coil For Construction
| Type: | Nickel Plate |
|---|---|
| Application: | Industrial,construction,etc, Industry Decoration, Building |
| Grade: | 718 |

