All Products
-
Diego NemerThe quality of the pipes is very good, very nice seamless pipes! -
Ms YuniYou're so kind to provide us so good 304 mirror sheets. We use these plates to make elevators. Thank you!
Keywords [ stainless steel decorative sheets ] match 79 Products.
Hot Rolled ASTM 310S Stainless Steel Pates Sheets 5mm 6mm Thick
| Application: | Construction |
|---|---|
| Thickness: | 0.2~120mm |
| Standard: | ASTM |
Regular/Customized Size Hot Rolled Stainless Steel Plate Sheet for Storage And Trading
| Width: | 1000mm-2000mm |
|---|---|
| Item: | ISO9001 Standard |
| Size: | Regular/Customized Size |
Tisco 304 316 Mild Steel Chequered Plate 6mm Ms Checkered Sheet
| Application: | Food Grade, Machine, Medical, Exterior,Building Kitchen,Food Stuff Ect. |
|---|---|
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
| Width: | 1000mm,1220mm.1500mm |
Mill Edge Cold Rolled Stainless Steel Sheet for Mechanical Application
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Width: | 1000mm-2000mm |
| Thickness: | 0.3mm-6mm |
DIN1.4003 1.4318 1.4828 Hot Rolled Stainless Steel Plate Galvanized
| Standard: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | 1.4318 1.4402 |
| Type: | Steel Plate, Cold Rolled Steel Sheet |
ASTM 304 Cold Rolled SS Steel Sheet 2B Finish 6000mm Mirror Hairline
| Application: | Construction, Industry |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AiSi, DIN, EN, GB, JIS |
| Width: | 1000-2000mm |
ERW 10mm Stainless Steel Pipe 204C2 425M Inox Tube SS Steel Pipe
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Type: | Welded |
| Steel Grade: | 300 Series, 301L, S30815, 301, 304N, 310S, S32305, 410, 204C3, 316Ti, 316L, 441, 316, L4, 420J1, 321, 410S, 410L, 436L, 443, LH, L1, S32304, 314, 347, 430, 309S, 304, 439, 204C2, 425M, 409L, 420J2, 436, 445, 304L, 405, 370, S32101, 904L, 444, 301LN, 305, 4 |
0Cr13 1Cr13 1Cr15 3Cr12 300 Series Stainless Steel Sheet For Construction
| Application: | Construction |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AiSi, DIN, EN, GB, JIS |
| Width: | 1000-2000mm |
Dia 0.7mm 0.13mm 0.12mm Stainless Scourer Wire AISI410 430
| Standard: | AiSi |
|---|---|
| Grade: | 400 Series |
| Length: | As Your Requirement |
Dia 15.5mm Inox Tubing SS Steel Pipe 3 Inch Diameter Stainless Steel Pipe
| Standard: | JIS |
|---|---|
| Type: | Seamless |
| Steel Grade: | 300 Series, 310S, 410, 316L, 316, 410L, 309S, 304, 409L, 904L |

