All Products
-
Diego NemerThe quality of the pipes is very good, very nice seamless pipes! -
Ms YuniYou're so kind to provide us so good 304 mirror sheets. We use these plates to make elevators. Thank you!
Keywords [ cold rolled stainless steel sheet ] match 158 Products.
253MA 254Mo 654MO Hot Rolled Stainless Steel Plate 1.4318 1.4402 Grade
| Application: | Ship Plate |
|---|---|
| Type: | Steel Plate, Cold Rolled Steel Sheet |
| Standard: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
8K 310S Stainless Steel Sheet Cold Rolled 4x8 Mirror Finish
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM, JIS,AISI,GB,DIN,EN |
| Length: | Available Upon Request, 12m |
TISCO 304 Stainless Steel Sheet Satin Cold Rolled 316 1.2mm
| Application: | Food Grade, Machine, Medical, Exterior,Building Kitchen,Food Stuff Ect. |
|---|---|
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
| Width: | 1000mm,1220mm.1500mm |
Foodstuff Hairline Stainless Steel Sheet 1.5 Mm Thick Cold Drawn
| Application: | Elevator/Kitchen/Interior/Exterior |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AiSi, EN, GB, JIS, DIN |
| Width: | 500-1500mm Or Customize |
8mm Hot Rolled 321 Stainless Steel Sheet SS Plate 6mm Polished Bright
| Application: | Ship Plate |
|---|---|
| Type: | Steel Plate, Cold Rolled Steel Sheet |
| Standard: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
1220mm 1500mm Duplex 2205 Sheet Hot Rolled Stainless Steel Plate
| Application: | Construction |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AiSi, DIN, EN, GB, JIS |
| Width: | 1000-2000mm |
Hot Forged 310 Stainless Steel Sheet Tisco 5mm SS Plate Galvanized Coated
| Application: | Ship Plate |
|---|---|
| Type: | Steel Plate, Cold Rolled Steel Sheet |
| Standard: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
5mm Hot Rolled 304 Stainless Steel Sheet TISCO SS Plate 1500mm Annealed
| Application: | Ship Plate |
|---|---|
| Type: | Steel Plate, Cold Rolled Steel Sheet |
| Standard: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
ASTM 304 Cold Drawn Stainless Steel Rod Bar 30mm 45mm Polished Finish
| Standard: | ASTM, AiSi, DIN, EN, GB, JIS, GOST |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Type: | Round |
Cold Drawn Stainless Steel Spring Wire 0.138mm AISI 316 316L SS Wire
| Standard: | AiSi, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | Customzied |

