All Products
-
Diego NemerThe quality of the pipes is very good, very nice seamless pipes! -
Ms YuniYou're so kind to provide us so good 304 mirror sheets. We use these plates to make elevators. Thank you!
Keywords [ cold rolled stainless steel sheet ] match 158 Products.
S32305 Cold Rolled Stainless Steel Sheet BA 10mm SS 904L Plate
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM, JIS,AISI,GB,DIN,EN |
| Length: | Available Upon Request, 12m |
Bright Cold Rolled Stainless Steel Sheet 0.5mm Thickness 201 SS Plate
| Application: | Construction |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AiSi, DIN, EN, GB, JIS |
| Width: | 1000-2000mm |
430 904L Inox Sheet Cold Rolled Stainless Steel Sheet 1000mm-2000mm Width
| Application: | Decoration,Construction |
|---|---|
| Certification: | SGS,BV |
| Grade: | 200 Series |
Tisco 0.55mm Cold Rolled Stainless Steel Sheet In Coil M290-50A M350-50A
| Type: | Oriented Silicon Steel |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled, Cold Rolled Or Hot Rolled |
| Thickness: | 0.35 - 0.55 Mm |
316H 316TI Cold Rolled Stainless Steel Sheet 5mm Thick NO.3 NO.4 Finish
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Width: | 6-1500mm Or Customized |
| Grade: | 300 Series, Stainless Steel 316 316L 316H 316TI 316H Plate |
Thick 100mm Inox Plate Cold Rolled Stainless Steel Sheet 304
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | JIS ASTM AISI EN DIN GB |
| Length: | 2000/2438/2500/3000/3048 Mm |
0.6mm 304L Cold Rolled Stainless Steel Sheet In Coil For Food Vessel
| Application: | Food Vessel, Industry, Construction, Etc |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-20mm |
| Standard: | JIS |
AISI 316L Cold Rolled Stainless Steel Sheet 2B Finish 316 1.2mm 4x8 Feet
| Application: | Food Grade, Machine, Medical, Exterior,Building Kitchen,Food Stuff Ect. |
|---|---|
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
| Width: | 1000mm,1220mm.1500mm |
310S 1.4845 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Mirror Finish Super Duplex
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM, JIS,AISI,GB,DIN,EN |
| Length: | Available Upon Request, 12m |
ASTM 304 Cold Rolled SS Steel Sheet 2B Finish 6000mm Mirror Hairline
| Application: | Construction, Industry |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AiSi, DIN, EN, GB, JIS |
| Width: | 1000-2000mm |

